Hedeflerimizi Öngörülen Yarı Yılda Aştık

Hedeflerimizi Öngörülen Yarı Yılda Aştık..

Bankamız 2010 yılı için öngördüğü hedeflerin Haziran sonu itibarıyla değerlendirildiği toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Ahmet Gündüz, Genel Müdür Yardımcıları Abdullah Özsusuzlu ve İlker Bahçecioğlu, Pazarlama Müdürü Engin Eras, Kredi Kontrol Müdürü Ünal Ferit, Hazine ve Fon Yönetimi Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Kemaler’in başkanlık ettiği toplantıda bankanın altı aylık performans değerlendirmesi yanısıra yılsonu satış ve pazarlama stratejileri, insan kaynaklarına yatırım ve sosyal sorumluluk projeleri ele alındı.
Sağlıklı büyüyen, güçlü, güvenilir yapıdaki Bankamızın bu yılın ilk 6 ayında 2 milyon 950 bin liralık karlılığa ulaşarak yıla başlarken öngördüğü hedefleri aştığını vurguladı.Geçtiğimiz yılı 2 milyon 874 bin 851 lira kârlılıkla kapatan Bankamız bu yılın ilk 6 ayında bu hedefleri aşmış olmasının kıvanç verici olduğunu, Merkez Bankası verilerine göre 2009 yılını yerel özel bankalar arasında büyümede yüzdelik olarak birinci sırada kapatan bankamız 2010 yılında da ayni hedefe ulaşacağına inandığını kaydetti.

Ülkemizde yaşanan sıkıntılara birlikte göğüs germe – ülke ile birlikte büyüme anlayışından taviz vermeden yola devam edeceği, 71 yıllık köklü mazisinden güç alan Bankamız yılın ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarısındada gençlerin istihdamına, tüketiciye, esnafa, zanaatkâra, yatırımcıya, genç girişimcilere kredi desteği sağlamayı artırarak devam ettireceğini anlattı.
Bankamızın öncülük ettiği anlayış sadece kar amaçlı olmayıp sosyal sorumluluk bilincinide içermektedir. Bu bilinçle bu sene yeni oluşturduğumuz Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ile 2010-2013 yıllarını kapsayacak şekilde yapmayı planladığımız sosyal sorumluluk programlarının ve projelerinin alanları ve ana başlıkları şöyledir.

*Çevre Dostu -Çevreyle ilgili projeler,
*Çocuk-Genç -Genç ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri,
*Sanat-Sanatçı- Yerel sanatçılara destek,
*Spor-Sporcu Destek Programı –Özellikle ülkemizde yüksek kaliteli sporcular yetiştirmeye yönelik projeler geliştirmek.

Detaylandırılmış, sosyal sorumluluk projeleri daha sonra kamuoyuna duyurulacak ve paylaşılacak.

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Müşteri Memnuniyeti en iyi olan Banka ödülünü aldıkları için Bankanın üst düzey yöneticilerini ve Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın çalışanlarını kutladı.