Güzelyurt Portakal Festivali’nde Geri Sayım Başladı

Güzelyurt Portakal Festivali’nde Geri Sayım Başladı

Bölgeye canlılık katan, esnafın yüzünü güldüren “ 35. Güzelyurt Portakal Festivali”  22 Haziran Cuma günü yapılacak tanıtım ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Oldukça zengin bir program içeriği ile gerçekleştirilecek, bu yıl ülkenin köklü bankalarından Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın ana sponsorloğunu üstlendiği Portakal Festivali’nde, Gülşen, Murat Boz ve Rafet El Roman, yerel sanatcılardan İbrahim Şevki, Türkan Kürşad da konserleri de yar alacak.

Etkinliklere katılan halka çekilişle bir adet sıfır klm. Araba kazanma olanağı da yaratılan, 08 Temmuz’a kadar devam edecek Festivalle ilgili basın toplantısı, Belediyeler Birliği’nde Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ ve Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in katılımıyla Lefkoşa’daki Belediyeler Birliği’nde dün  gerçekleştirildi.

ÖZÇINAR
Başkan Özçınar festivalle ilgili açıklamasında, 35 yıllık festivalin her yıl temposunu biraz daha artırarak bugünlere geldiğini, Güzelyurt halkı, kurum-kuruluşların desteği ve belediye meclis üyelerinin katkısıyla daha güzele doğru ilerlediğini söyledi.Bu yılki festivalde, narenciyenin tanıtımıyla iç piyasada daha fazla kullanılmasının ön plana çıkarılacağını söyleyen Özçınar, festivaldeki tüm etkinliklerin ücretsiz olması yanında, konuklara portakal ve portakal suyu ikram edileceğini belirtti.

Etkinliklerin her yaşa uygun olacağını ifade eden Özçınar, çocuklara yönelik yarışmalar ve yaşlıların buluşacağı aktivitelerin festivalde yer alacağını, bunun yanında tarihi ve kültür etkinliklere, kardeş Keçiören, Bağcılar, Manisa, ve Kırşehir belediyelerinin katkı koyacağını anlattı.Özçınar, narenciye üretimini teşvik etmek için ödüller verileceğini açıklayarak, bu yıl ihracatçılarında organizasyona kattıklarının altını çizdi.Özçınar, festival süresince dağıtılacak ücretsiz biletlerle festivalin son günü olan 8 Temmuz’da, araba çekiliş yapılacağını da açıkladı.

KEMALER 

Festivalin ana sponsoru Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, bankanın kazanımlarını yine Kıbrıs Türk halkıyla paylaşmaya devam ettiğini anımsattıktan sonra, banka olarak bölge esnafına olan katkıları, bölge halkının sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmasını da dikkate alarak her yıl katkı koydukları festivale bu yıl ana sponsor olduklarını bildirdi.