Girne Rehabilitasyon Merkezinde Anlamlı Gün

Girne Rehabilitasyon Merkezinde Anlamlı Gün

Yaklaşık 25 yıldır toplumsal ve sosyal sorumluluk gözeten faaliyetleri ile dikkat çeken Girne Rehabilitasyon Merkezi (Leonard Cheshire Foundation)’da dün anlamlı bir gün yaşandı.

Merkez’e çok amaçlı kullanım için alınan tam donanımlı minibüse katkı koyan kurum ve kişilere Girne Rehabilitasyon Merkezi’nde dün öğleden sonra düzenlenen etkinlikle teşekkür belgesi ve hatıra madalyonu takdim edildi.

Girne Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Dr. Ali Toker’in günün anlamını içeren konuşmasıyla başlayan etkinlikte söz alan kurucu başkanlardan Atilla Berberoğlu, hayatı Kıbrıslı Türklerle paylaşan bir avuç gönüllü İngilizle birlikte başlattıkları hareketin duyarlı kişi ve kuruluşların desteğiyle kurumsal bir yapıya döndüğünü anlattı. Berberoğlu, kamu yöneticilerinden, gelinen aşamada hizmet alanı genişleyen  Merkez için daha fazla duyarlılık beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Konuşmalardan sonra başlayan törende, kapsamlı minibüsün Merkez’e kazandırılmasında katkılar sağlayan Limasol Türk Kooperatif Bankası, Leonard Cheshire Foundation, Girne Rotary Kulübü, Kıbrıs Yardımsever Kadınlar Birliği, Kıbrıs İktisat Bankası, Kutlu Evren, Mümtaz Tuğluk, Acapulco Resort Hotel, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Con Trading Ltd, İntergaz Ltd., Metin Silman, Deniz Kızı İşletmeleri Ltd, Önder Alışveriş Merkezi, Cyprus Pools Ltd, Tayf Ltd, Ömer Çıralı Un Mamülleri, Işın Ramadan Cemil İşletmeleri, Kadınlar Konseyi, Chine Bazaar, Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü, Yalçın Halil Mehmet, Çatalköy Geliştirme Derneği, Aydoğan Turizm, Fikri Toros Ltd., Group Funky & Monky adına şarkıcı John Holkins ve Limasol Sigorta Ltd. temsilcilerine teşekkür belgeleri ve madalyon takdim edildi.

“Asla yalnız değilsiniz ”

Belge ve madalya takdiminde konuşan Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdürü Ahmet Gündüz, banka olarak toplumsal sosyal sorumluluk bilincine özel önem vermeye bu çerçevede topluma yararlı hizmetler sunan kuruluşları desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Gündüz, kamunun ilgisizliğinden yakınan yöneticilere hitaben de; “ toplumsal duyarlığa önem veren bankalarımız, iş insanlarımız, gönüllü kadınlarımız  ve kuruluşlarımız varken siz asla yalnız değilsiniz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Takdimde konuşan diğer kişi ve kuruluşlar da Merkez’e destek sözleri vererek, yöneticilere katkı koyanlara gösterdikleri nezaket nedeniyle teşekkür ettiler. Konuşmalar sonrasında kokteyl parti ve minibüs önünde çekilen toplu fotoğrafla etkinlik tamamlandı.