Gençlerin ‘Hayatın Akışı’ Temalı Fotoğraf Sergisi Açıldı!

Gençlerin ‘Hayatın Akışı’ Temalı Fotoğraf Sergisi Açıldı!

Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü’nün Limasol Bankası’nın katkılarıyla düzenlediği “Hayatın Akışı” temalı fotoğraf sergisi yoğun bir sanatsever kitlesinin katılımıyla gerçekleşti.

Lefkoşa İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda düzenlenen etkinlikle açılan sergi 11 Mayıs’a kadar izlenebilecek.

Atatürk Meslek Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin aylar süren titiz ve özverili çalışmalarla ortaya çıkardıkları, ‘Hayatın Akışı’ temalı bu yılki sergiye yönelik seçki çalışmaları kapsamında hareket, spor, ritim, devinim ve hayatın akışı yakından gözlemlendi.

Etkinliğin açılışı KKTC Başbakanı Tufan Erhürman tarafından yapıldı. Erhürman etkinlikte yaptığı konuşmada okul dışında tecrübeler edinmenin önemine değinirken, öğrencilerin hayatın akışı içerisindeki kareleri fotoğraflamak adınaönemli deneyimler edindikleri çalışmaların gurur verici olduğunu dile getirdi. Erhürman; bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan Limasol Bankası’nı, etkinlikte özveri ile çalışan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek sözlerini sonlandırdı.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemalerise konuşmasında Limasol Bankası’nın eğitim, spor, sağlık, kültür ve sanat alanındaki çalışmalara destek verdiğini ve bu anlamda pek çok sosyal sorumluluk projeleri yürütüldüğünün altını çizdi.  Kemaler, ülkenin köklü eğitim kurumlarından Atatürk Meslek Lisesi ile 4 yıldır birlikte bu projeyi yürütmekten ve genç yeteneklere destek olmaktan ayrıca onur duyduklarını belirtti. Kemaler, ”öğrencilerin gözündeki ışığı, projeye duydukları heyecanı ve ortaya konan bu güzel çalışmayı gördükçe bizler de destek olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Atatürk Meslek Lisesi,Okul Müdür Vekili Tuna Bolat davetlilere seslenişinde öğrencilerin bir yandan fotoğraf mesleğine olan ilgilerini artırmak diğer yandan sosyal ve kültürel ortam içinde kendilerini geliştirmeye olanak sağlamak amacıyla yola çıktıklarını anlattı.  Bolat, böylesi önemli projede ülkenin köklü ve güçlü kuruluşlarından Limasol Bankası’nı üst üste 4 yıldır yanlarında görmenin güçlerine güç kattığını belirtti. Bolat, Atatürk Meslek Lisesi’nin Kurulduğu 1957 yılından itibaren proje faaliyet ve etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerine verdiği değer ile de ülke eğitimine önemli katkılarla bulunduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek devam eden sergi, toplu anı fotoğraflarıyla noktalandı.