Engelli Gençlere Limasol Bankası Desteği

Engelli Gençlere Limasol Bankası Desteği

Limasol Türk Kooperatif Bankası engelli gençlerin 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerine ulaşımında kullanılmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na minibüs bağışında bulundu.

Minibüsün anahtarı Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar’a verildi.

Bakanlıkta dün saat 11.30’da gerçekleşen devir teslim töreninde, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, Limosal Türk Kooperatif Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Basına kısa bir açıklama yapan Bakan Gürpınar, bağışın 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü’nde yapılmasının önemine işaret etti. Gürpınar, toplumsal sosyal sorumluluk anlayışına vermekte olduğu özel önem çerçevesinde eğitimden sanata birçok alana yapmakta olduğu proje bazlı katkılar ve bu yönde sosyal sorumluluk kurumu oluşturarak örnek teşkil etmesi nedeniyle Limasol Bankası yetkililerine teşekkür etti.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler konuşmasında engelli gençlerin araç ihtiyacını karşıladıkları için mutlu olduklarını söyledi, bankanın sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki çalışmalarına değinen Kemaler, gereksinim duyulan alanlarda banka olarak gelirlerinin bir kısmını halkla paylaşmaya devam edeceklerini bildirdi.