E-GÜVEN, LİMASOL BANKASI’nın imza süreçlerini elektronik ortama taşıdı

E-GÜVEN, LİMASOL BANKASI’nın imza süreçlerini elektronik ortama taşıdı

E-GÜVEN ve LİMASOL BANKASI E-imza hizmeti ile Kuzey Kıbrıs’ta bir ilke imza attı

Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, LİMASOL BANKASI’nın iş süreçlerini elektronik ortama taşıyacak bir işbirliğine daha imza attı. E-GÜVEN iş birliği kapsamında LİMASOL BANKASI’nın iş süreçlerini hızlandıracak elektronik imza entegrasyonu için çözümlerini sundu. E-GÜVEN’in LİMASOL BANKASI ile yaptığı işbirliği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan bankalar arasında imza süreçlerini elektronik ortama taşıyan ilk banka oldu.

Bu işbirliği ile elektronik ortama taşınacak imza süreçlerinin, banka çalışanlarının ve müşterilerinin hayatını kolaylaştıracağının altını çizen E-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış, Kanal Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Ayşegül Tüzün şunları söyledi:

LİMASOL BANKASI’na sunduğumuz e-imza alt yapı çözümlerimizle Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’nde bir ilke daha imza attık. LİMASOL BANKASI’nın iş süreçlerine entegre ettiğimiz elektronik imza ile banka içi iş akışına hız kazandıracağız. Islak imza sürecinin yarattığı zaman kaybının ortadan kalkmasıyla bankanın müşteri memnuniyetini arttıracağımıza inanıyoruz. Bankacılık süreçlerinde zamanın en önemli kriterlerinden biri olduğunu biliyoruz ve müşteri memnuniyetine yansıyacak bu süreçte LİMASOL BANKASI’na süreçlerinin elektronik ortama taşınmasıyla yüzde 50’ye varan maliyet tasarrufu sağlayacağız. LİMASOL BANKASI çalışanlarını ve müşterilerini, E-GÜVEN güvencesi altında e-imzanın sağladığı tüm kolaylıklarla tanıştıracağımıza inanıyoruz.

LİMASOL BANKASI’nın iş süreçlerini elektronik ortama taşırken kaliteli, güvenilir ve ihtiyaçlara cevap veren hizmet ile daha kolay hale getirmek için E-GÜVEN’i tercih ettiklerini belirten LİMASOL BANKASI Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu E-GÜVEN’in yüksek güvenlik isteyen finansal uygulamalar için tercih edilen kurumların başında geldiğini söyledi. Yoğurtçuoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

Bu işbirliği ile başta para transferlerinde olmak üzere tüm iş süreçlerimizde çok daha güvenilir ve hızlı işlem gerçekleştirme kapasitesine ulaştık. Müşteri memnuniyeti temelinde hayata geçirilen yeni uygulama sayesinde müşterilerimize zaman ve mekan sınırlamasıolmadan 7/24 hizmet verecebileceğimizi bildirir, uygulamanın hayata geçirilmesinde katkısı bulunan her iki kurum çalışanlarına teşekkür ederim..
LİMASOL BANKASI Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu ise E-GÜVEN’le yaptıklarıişbirliğiyle yurtdışı muhabir banka bağlantılarındaki iş süreçlerinde de zaman tasarrufu sağlayacaklarını belirterek şunları söyledi:

Bu işbirliğiyle müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza daha hızlı ve daha düşük maliyetli hizmet sunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”
LİMASOL BANKASI Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ 75 yıllık köklü bir banka olmasının yanısıra müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan LİMASOL BANKASI E-İmza uygulaması ile iş akışının daha da hızlanacağını ve bunun da müşterilere olumlu yönde yansıyacağını” belirtti.

Ayrıntılı bilgi için:
Grup7 İletişim Danışmanlığı
Mehtap Çakıroğlu Kaynak / 0212 292 13 13 / mcakiroglu@grup7.com.tr

E-imza nedir?
E-imza elektronik dokümanları imzalamak için kullanılan ve elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip olan bir elektronik koddur. E-imza, elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler.

E-GÜVEN hakkında:
E-GÜVEN, 2003 yılında Faruk Eczacıbaşı ve Türkiye Bilişim Vakfı önderliğinde kurulan Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısıdır. E-GÜVEN, bireylere ve kurumlara bilgi güvenliği ve elektronik imza konusunda dünyada pazar lideri olan çözümler sunar. E-GÜVEN, kurumlara özel projeler geliştirmenin yanı sıra gelişen teknolojiye uygun kullanıcı dostu ürün ve hizmetler üzerinde de çalışmaktadır. www.e-guven.com

LİMASOL BANKASI hakkında :
Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) Kıbrıs’ın Limasol şehrinde 1939 yılında yerel bir Kooperatif Bankası olarak kurulmuş olmakla birlikte, ilerleyen yıllarda Bankacılık Lisansı alarak Merkez Bankası otoritesine bağlı ve Bankalar Yasası altında faaliyet gösteren bir yapıya dönüşmüştür.Bankanın kuruluşundan beri üyelerinin vermiş olduğu değerli destek,muhabirlerinin telkin etmiş oldukları itimat ve herşeyden önce kadrolarının kabiliyet ve enerjisi sayesinde yüksek performans göstermiş ve bu sayede başarılı olmuş, büyümüş ve gelişmiştir. Bugün, özel ve tüzel nitelik taşıyan müşterilerine her türlü; finansal ürün ve hizmetleri sunmakta olan LTKB, 75 yıllık geçmişiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en köklü finans kuruluşlarından birisi olarak kabul edilmektedir. LİMASOL TÜRK KOOPERATİF BANKASI günümüzde bankacılık faaliyetlerini 200’ü aşkın personel ve ülke genelinde yaygın şube ağı ile sürdürmektedir.