Denktaş’ın Fotoğraflarından Oluşan “ Kapılar ” Kitapçılarda

Denktaş’ın Fotoğraflarından Oluşan “ Kapılar ” Kitapçılarda

Denktaş Vakfı ile Limasol Türk Kooperatif Bankası işbirliğinde, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kendi çektiği fotoğraflardan oluşan “Kapılar” isimli kitabının ikinci baskısı gerçekleştirildi. Limasol Bankası Kültür Yayınları’nın 2. Kitabı olarak yazın hayatında yer alan kitabın tanıtımı dün akşam Merit Lefkoşa Otel’de gerçekleştirildi. Kitap kitapçılarda satılmaya başlandı.

SERDAR DENKTAŞ

“Kapılar” kitabının tanıtımına katılan Denktaş Vakfı Başkanı, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş yaptığı konuşmada, ikinci baskısı yapılan “Kapılar” kitabı için, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın rahatsızlanmadan önce “bende kalmadı bulun” dediğini ancak bulamadıklarını belirterek, kitabı Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın 90’ıncı yaş gününe ithaf ettiklerini ifade etti.

Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlığında 56 kitap yayımladığını ancak hiçbirini satışa çıkarmadığını hepsini elden dostlarına tanıdıklarına dağıttığını kaydederek, Denktaş Vakfı’nın satışa çıkardığı “Kapılar” kitabından elde edilen gelirin; yeni kitaplarının basımı için kullanılacağını söyledi.

Serdar Denktaş, merhum Kurucu Cumhurbaşkanı’nın çok sayıda yayımlanmamış kitabı olduğuna dikkat çekerek, sağlığında kendisinin adlandırdığı “Doğuş” ve “Sona Doğru” kitaplarının yakın zamanda art arda basılacağını ifade etti.

Babası Rauf Denktaş’ın, devlet adamlığı yanı sıra; sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak güzellikleri fotoğrafladığını, çirkinlikler varsa onları da fotoğraflayarak yerel yönetimleri uyardığını anlatan Serdar Denktaş, “Yurtsever Denktaş’ı da çok özlüyoruz” dedi.

Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın her sözü, her girişimi ve her hareketinin ülkenin geleceğinin daha iyi olması için olduğunu belirterek, “O’nu bir kez daha özlemle, saygıyla rahmetle anıyoruz” dedi.

KEMALER

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler de, banka olarak ticari faaliyetlerden elde ettikleri gelirin bir kısmı ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında paydaşlıklar ve sponsorluklar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kemaler, “Kapılar” kitabına, Limasol Bankası olarak Kurucu Cumhurbaşkanı’nın siyasi kimliği yanı sıra, sanatçı kimliğiyle de hafızalara kazınması için sponsor olduklarını söyledi.

Kemaler, 2013 yılında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın “Kapılar” kitabı ile Şenay Ekingen’in turizm üretim ve tanıtımına yönelik “Lefkara İşi” kitabına sponsor olduklarını, 2014 yılında da iki kitaba sponsor olacaklarını kaydederek sözlerini tamamladı.