Çocuklara “ İki Bavul Dolusu ” Mutluluk

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na LSS’den Önemli Motivasyon…

Çocuklara  “ İki Bavul Dolusu ”  Mutluluk

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun (LBT) bu sezon sahneye koyduğu “ İki Bavul Dolusu ” adlı çocuk oyununa Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’ndan (LSS –CO) önemli destek geldi.

Kurumsal Sosyal Sorumluluğa örnek teşkil edecek projeler hayata geçirmek amacıyla Limasol Türk Kooperatif Bankası yan kuruluşu olan ve bu yılı  “ çocuklara”  ayıran LSS –CO,  Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği “ İki Bavul Dolusu” adlı çocuk oyununa sponsor oldu. Sahne başarılarıyla dikkat çeken Kıbrıslı sanatçı Hatice Tezcan’ın yönettiği, belirlenen program çerçevesinde yıl sonuna kadar ülkenin birçok noktasında çocuklarla buluşacak  “ İki Bavul Dolusu” oyunu için sponsorluk anlaşması dün LBT Merkezi’nde imzalandı.

LBT Genel Koordinatörü Yaşar Ersoy’un hazır bulunduğu etkinlikte Anlaşmaya LSS –CO yönetim Kurulu Başkanı Haluk Ruhi ve LBT Müdürü Kıymet Karabiber imza koydular. İmza etkinliğinde ilk yerel produksiyon Anahtar filmindeki rolüyle dikkat çeken “ İki Bavul Dolusu” oyunun yönetmeni Hatice Tezcan ve LSS-CO yönetim kurulu üyesi Firdevs Özdiken ve LSS-CO danışmanı akademisyen İpek Halim de yer aldı.

Etkinlikte ilk sözü alan Haluk Ruhi, çocukların dünyasına inerek onların hayata doğru hazırlanması, özgür ve mutlu ortamalarda yetişerek kendilerine olan özgüvenlerinin artması adına güzel işlerin LSS olarak arkasında durmayı amaçladıklarını vurguladı. Ruhi LSS olarak çocuk kitapları uzmanlarının konferans etkinliğinden sonra ikinci önemli adımı Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ile birlikte atmaktan mutlu olduklarını,  ‘güzel işlere’ devam edeceklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Etkinlikte konuşan LBT Genel Koordinatörü Yaşar Ersoy, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu olarak  ülkemizin özünden yetişen değerli sanatçı, yazar ve yönetmenlerin oyunlarıyla seyirci  karşısında olmaktan ayrıca heyecan duyduklarını, bu çabalarına ayni düşünce birliği ile destek olarak örnek teşkil eden Limasol Bankası ve yan kuruluşu Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu yöneticilerine teşekkürü borç bildiklerini vurguladı. Ersoy devamla; “ Bizleri bu topraklara bağlayan kültürümüze, sanatımıza ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hep birlikte sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında LSS-CO’nu bu yıl için “ İki Bavul Dolusu” oyununa sponsor yapan anlaşmanın imzaları atıldı.
“ İki Bavul Dolusu” oyunu LSS CO’nun katkılarıyla,  belirlenen program çerçevesinde KKTC’deki kamu ve özel ilkokul sahnelerinde ayrıca LBT Salonu’nda çocuklarla buluşacak.