Çocuklar Bu Yıl Tiyatroyu Daha Çok Sevecek

Çocuklar Bu Yıl Tiyatroyu Daha Çok Sevecek

Limasol Bankası yan kuruluşu Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na bu yıl da destek verilmesini öngören işbirliği protokolüne imzalar atıldı. Yeni oyun Eylül’de sahnelerde olacak.

Limasol Bankası yan kuruluşu Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nu Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun bu sahneye koyacağı yeni çocuk oyununda işbirliğine götüren protokol imza etkinliği LTKB Lefkoşa Merkez Binası’nda gerçekleşti. Protokole Limasol Bankası ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ve Lefkoşa Belediyesi Kültür Sanat Şube Amiri Kıymet Karabiber imza koydular. İmza etkinliğinde banka adına genel müdür İlkin Yoğurtçuoğlu, LSS yönetim kurulu üyesi İpek Halim, Lefkoşa Tiyatrosu adına da Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy ve Çocuk Tiyatrosu Yönetmeni Hatice Tezcan hazır bulundular.

KEMALER
Etkinlikte söz alan LTKB ve LSS Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Kemaler, LSS Kurumunun kurumsal  sosyal sorumluluk anlamında önemli işlere imza attığını ve bu anlamda ortaya çıkan çalışmaların yararlı sonuçlarını birlikte paylaşmaktan heyecan duyduklarını belirtti. Kemaler, çocuklar için “ Bir Dünya Daha Var” projesi ile birçok gönüllü sanatçının değişik okullarda yaratıcı okuma çalışmaları yaptıklarını, öğretmenlere yönelik eğitici konferanslar verildiğini, belediye tiyatrosu “ İki Bavul Dolusu” oyunu ile kırsaldan merkeze pek çok okula gidildiğini, pek çok okulun da LTB Tiyatrosuyla buluşturulduğunu kaydetti.

YAŞAR ERSOYEtkinlikte konuşan LTB Kültür-Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy da Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu ile işbriliği yapmaktan, bu işbirliğinin verimli sonuçlarını görmekten mutlu olduklarını bildirdi. Ersoy banka ile sağlanan sıcak,samimi dialog ve işbirliği sayesinde çocuk tiyatrosunun Ada kırsalındaki çocuklarla buluşma olanağı bulduğuna vurgu yaptı.

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumunu geçen yıl Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ile İki Bavul Dolusu adlı çocuk oyununda başlattığı işbirliği sürecinde kırsaldan merkeze yaklaşık 9 bin çocuk oyunla tanışırken,Hamitköy İlkokulu, Değirmenlik İlkokulu, Şht. Salih Fevzi İlkokulu ve Yeni Gelişim Merkezi, English School of Kyrenia,  Fazıl Plümer Anaokulu,  F Atatürk İlkokulu, Gau Anaokulu, Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi, Yakın Doğu İlkokulu, Paşaköy İlkokulu, Esentepe İlkokullarına gidilerek öğrencilere bire bir tiyatro ve sanatçıyla tanışma olanağı sağlandı.