CardPlus zirvesi toplandı

CardPlus zirvesi toplandı

 

KKTC’nin lider kredi kartı Cardplus’ı yaratan altı bankanın yönetim kurulu başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve genel müdürleri Lefkoşa Golden Tulip otelde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi.

5 yıl gibi kısa sürede Kuzey Kıbrıs’ın lider markalarından birine dönüşen Card Plus, Limasol Türk Kooperatif Bankası, Kıbrıs Vakıflar Bankası, Creditwest, Asbank, Yakın Doğu Bank ve Akfinans Bank’ın güç birliği ile kuruldu.

Cardplus’ı yaratan altı bankanın yönetim kurulu başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile altı bankanın genel müdürleri Golden Tulip otelde düzenlenen yemekli toplantıda bir araya gelerek, KKTC kredi kartı piyasası, Cardplus’ın konumu ve 2010 yılı gelişim planını ele aldılar.

Toplantıyı organize eden Limasol Türk Kooperatif Bankası adına ilk konuşmayı yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler Cardplus’ın KKTC’nin yerel bankalarının yaptığı güç birliğinin hangi boyutlara geldiğini görmekten ve bundan gurur duyduklarını ifade ederek, bunun tüm sektörlerde örnek olması dileğinde bulunarak, Card Plus ile yapılacak çok yenilik olduğunu ve gelişmeleri yakından takip edilmesi gerektiğini ifade etti. Daha sonra Cardplus markasının doğuşundan bugüne kadarki gelişimini anlatan Cardplus Genel Müdürü Mine Tokay genel bir durum değerlendirmesi yaparak tüm ortakların organize olarak ileri teknoloji hizmeti olarak KKTC halkına sunulan bu markanın önemine değinerek sektördeki yerlerini Bankalar arası Kart Merkezi verilerine dayandırarak istatiksel ve görsel olarak sundu. Toplantı, diğer Cardplus ortakları Kıbrıs Vakıflar Bankası Genel Müdürü Aytaç Sönmez ve Genel Müdür Yrd. Elvan Kınış, Creditwest Genel Müdürü Süleyman Erol , Asbank Genel Müdürü Taştan Altuner, Yakın Doğu Bank Yönetim kurulu üyesi Ali Malek ve Akfinans Bank Yönetim Kurulu As Başkanı Mehmet Kader söz alarak Cardplus’ın geliştirilmesi ve 2010 yılı hedeflerinin tespit edilmesinden bahsetti.

Toplantı Card Plus’ın piyasadaki payın artırılması konusundaki karşılıklı görüş ve temenniler ile devam etti. Cardplus ortak bankaları bankacılık sektöründeki bu işbirliğinin geliştirilerek yerel bankaların KKTC halkına daha iyi hizmet verilmesi hususunda işbirliklerinin güçlenerek devam etmesinde hemfikir olduklarını teyit etmişlerdir.

Konuşmaların can alıcı noktalarından birisi Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in KKTC de Bankalar Birliği olduğu gibi Banka Sahiplerinin de bir birliği olması gerekliliği ve önemini vurgulamasıydı. Bu birlikten doğacak gücün KKTC ekonomisine yön vereceği yönündeki görüşü, ayrıca Cardplus örneğinde olduğu gibi güç birliği yapılması durumunda rekabet gücümüzün artacağı yönündeki görüşleri geceye damgasını vurdu.