Bilardo Federasyonu’na Limasol Bankası Desteği..

Bilardo Federasyonu’na Limasol Bankası Desteği..

 

Gençlere yönelik açılımını sürdüren Limasol Bankası Lüksemburg’daki  Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’na katılım için Bilardo Federasyonuna tam destek sağladı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ne bağlı Dünya ve Avrupa örgütlerine doğrudan üye olan tek spor federasyonu konumundaki Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’na (KKBF)Limasol Bankası’ndan anlamlı bir katkı geldi.
Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan (LTKB) tam destek sağlayan KKBF’ne bağlı başarılı 3 genç bilardocumuz, 30 Temmuz’da Lüksemburg’da başlayacak Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.
LTKB ile Bilardo Federasyonu dün Lefkoşa’da konuyla ilgili sponsorluk sözleşmesi imzaladılar. Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu, etkinlikte LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’e Federasyon adına bir anı plaketi takdim etti. Etkinlikte her iki kuruluşun yöneticileri yanında Avrupa Şampiyonası’nda KKTC’ni temsil edecek sporcular da hazır bulundu.

LTKB Lefkoşa Genel Merkez Binası’nda yer alan etkinlikte iki kuruluş başkanlarının karşılık imza teatisinden sonra konuşan LTKB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, ‘ KAZANDIKLARINI  halkıyla paylaşma’ ana ilkesinin LTKB’nin 72 yıllık köklü geleneğinde var olduğunu ve olmaya da devam edeceğini anımsatarak, sosyal ve kültürel alanlar yanında spora da değer katmak istediklerini vurguladı. Kemaler, LTKB olarak gençlere yönelik açılımla ilgili özetle şu bilgileri verdi:” Gelecekte ülkemizi devralacak genç kuşaklara yönelik bu yıl başlattığımız açılımları sürdürüyoruz, gençlere yönelik avantajlarla dolu “ Genç Girişimci Kredi Paketi” yanında istihdam ve kariyer hedefiyle çalışacak “ Limasol Akademi” uygulaması başlattık, ülke insanının vazgeçilmez yaşam kültürü olarak kabul edilen festivallerde gençleri düşünerek ulusal sanatçılarımızdan Arda Gündüz’e Beyarmudu, Türkiye’de gençlerin yeni gözdesi Emre Aydın’a Gazimagosa Festivallerinde sponsor olduk”
Banka olarak gençlerin yoğun ilgi gösterdikleri spor dallarına da toplumsal sosyal sorumluluğun bir gereği olarak destek olmaya devam ettiklerini,
KTFF Bayanlar Ligi, Uluslararası Açık Darts Turnuvası’na sponsor desteği sağladıklarını anlatan Kemaler, bu kez başarılarıyla kendini kanıtlayan genç bilardoculara ülkelerini Avrupa da temsil edebilme olanağı tanımak amacıyla yola çıktıklarını, sağladıkları destekle özelde bilardo genelde ülke sporuna artı değer katacaklarına inandığını vurguladı. Kemaler, Şampiyonaya katılacak sporculara ve federasyon yöneticilerine LTKB adına başarı dileyerek sözlerini noktaladı.

Plaket takdiminden sonra söz alan KKBF Başkanı Aşkın Burcu , “ Çağdaş yönetim anlayışıyla ürettiği değerleri kendisini var eden halkıyla paylaşan, bunu yaparken de birçok alanda gençlerin temel ihtiyaçlarını ön planda tutan böyle değerli bir Kurumun çatısı altında bulunmaktan camiamız adına onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Federasyon kuruluş aşama ve amaçları hakkında bilgi veren Burcu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi çatısı altında yer alan Dünya ve Avrupa Bilardo örgütlerine doğrudan üye olan tek Federasyon olduklarını, tüm yazışmalarda ve ilgili kurumların sanal adreslerinde KKTC bayrağıyla temsil edildiklerini, 2006 yılından itibaren düzenli olarak  Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Kuzey Kıbrıs adına ve KKTC Bayrağı altında yarıştıklarını belirtti. Tümü internet üzerinden Avrupa ve dünyanın her yerinden, disiplin finalleri de uluslararası spor kanallarından canlı olarak izlenebilecek olan Lüksemburg’taki  2011 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Limasol Bankası sayesinde hem gençlerin dünya arenasında boy gösterme olanağı bulacaklarını hem de ülkenin spor yoluyla tanıtımına katkı koyacaklarını kaydetti.