Benli Gönyeli Kentinin Alt Yapısına Katkı Koyanlara Teşekkür Ziyaretlerini Sürdürüyor

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli’de tamamlanma noktasına gelen projelere katkı koyan Kıbrıs Vakıflar Bankası ve Limasol Türk Kooperatif Bankası’nı ziyaret etti.

Benli Gönyeli Kentinin Alt Yapısına Katkı Koyanlara Teşekkür Ziyaretlerini Sürdürüyor

“ALTYAPILAR TAM TEŞEKKÜLLÜ YAPILIYOR”: Gönyeli’nin yeni kısımlarının gelişmiş ülkelerde olduğu gibi tam teşekküllü bir altyapı ile oluşturulduğuna vurgu yapan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, bu durumun sadece Gönyeli’de mevcut olduğunu söyledi

“SONUÇLANMASINI GÖRMEK GÜZEL”: Vakıflar Bankası Genel Müdür vekili Cengiz Erçağ kabulde yaptığı konuşmasında Kıbrıs Vakıflar Bankası olarak kendilerini yıllar önce “Proje sizden, kaynak bizden” sloganı ile gerçekleştirdikleri projenin meyvelerini almaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi

“GÖNYELİ EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR”: Limasol Türk Kooperatif Bankası İlkin Yoğurtçuoğlu ise, çağdaş kent olma yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerleyen Gönyeli kentinin belediyesinin hizmetlerini takdirle izlediklerini belirtti

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli’de tamamlanma noktasına gelen projelere katkı koyan kurum ve kuruluşlara gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. Benli bu kapsamda dün (4.2.14) Kıbrıs Vakıflar Bankası ve bugün de (5.2.14) Limasol Türk Kooperatif Bankası’na sağladıkları kredi imkanı nedeniyle teşekkürlerini sundu.
Benli, Gönyeli’deki kanalizasyon sisteminin 20 kilometrelik kısmının Kıbrıs Vakıflar Bankası’ndan alınan kredi ile yapıldığına dikkat çekerek Vakıflar Bankası Genel Müdür vekili Cengiz Erçağ’a üzerinde kanalizasyon çalışmalarının bulunduğu bir plaket verdi.
Benli, Limasol Türk Kooperatif Bankası ziyaretinde ise bankaya İçme Suyu Temin Projesi’ne yaptığı katkı nedeniyle üzerinde projenin resimlerinin bulunduğu tablo takdim etti.

Benli: Verdiğimiz sözü yerine getirdik
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ziyaretlerde yaptığı açıklamalarda 8 yıl önce Gönyeli halkının kendilerine Gönyeli kentini yönetme şerefini verdiğini ve kendilerinin de halka köyden kente dönüşüm adı altında bir söz verdiklerini ifade etti. Köyden kente dönüşümde kastettiklerinin kentin altyapı sorunlarının çözülmesi olduğuna dikkat çeken Benli, altyapı sorunlarından birincisinin içme suyu şebekesi, ikincisinin atık su şebekesi ve üçüncüsünün de yağmur suyu drenaj sistemleri olduğunu söyledi. Benli, yerel yönetimlerde ilk kez bir belediye tarafından böyle ciddi bir hedef konulduğunu kaydederek, “bugün itibariyle yerin altındaki sorumluluklarının birini bitirme hedefi koyan başka bir belediye yoktur” dedi. 8 yıl önce verdikleri bu sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını kaydeden Benli, Gönyeli’nin bugün ülkede altyapısı ve üst yapısı ile projelendirilmiş tek kent olduğunu belirtti.

“Gönyeli’de altyapı sorunları büyümüyor”
Son yıllarda oluşan Gönyeli’nin yeni kısımlarının gelişmiş ülkelerde olduğu gibi tam teşekküllü bir altyapı ile oluşturulduğuna vurgu yapan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, bu durumun sadece Gönyeli’de mevcut olduğunu söyledi. Benli, Gönyeli’de artık altyapı sorunlarının büyümediği kaydederek “8 yıl boyunca Gönyeli’ye 270 kilometre uzunluğunda kazı yaparak çeşitli borular yerleştirdik. Gönyeli’nin altyapı sorunlarını son çıktığımız ihale ile ki çok küçük bir kısmı kaldı. Nisan 2014 itibarıyla tamamlıyoruz” dedi.
Benli projeleri tamamlamanın gururunu yaşarken kendilerine çeşitli kuruşların destek verdiğini ve bu kuruluşlara bu yüzden teşekkür ziyaretleri düzenlediklerini ifade etti.
Benli yeni hedeflerini de açıklayarak Güney Kıbrıs’ın en güzel kenti olan Strovolos’tan daha iyi bir kent yaratmak için projelerinin devam edeceğini kaydetti.

Erçağ: Sonuçlanmasını görmek güzel
Vakıflar Bankası Genel Müdür vekili Cengiz Erçağ kabulde yaptığı konuşmasında Kıbrıs Vakıflar Bankası olarak kendilerini yıllar önce “Proje sizden, kaynak bizden” sloganı ile gerçekleştirdikleri projenin meyvelerini almaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Vermiş oldukları maddi katkının doğru yere gitmesinin kendilerini sevindirdiğini de kaydeden Erçağ, bu desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

Yoğurtçuoğlu: Gönyeli Belediyesi’ni takdirle izliyoruz
Limasol Türk Kooperatif Bankası İlkin Yoğurtçuoğlu ise, çağdaş kent olma yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerleyen Gönyeli kentinin belediyesinin hizmetlerini takdirle izlediklerini belirtti. Limasol Bankası’nın özellikle faaliyette olduğu yerleşim yerlerindeki yerel yönetimlerle işbirliği halinde hareket etmeyi önemsediklerini kaydeden Yoğurtçuoğlu, Gönyeli Belediyesi ile işbirliğin artarak devam ettiğini görmenin mutluluğu yaşadıklarını söyledi. Yoğurtçuoğlu, “içme suyu gibi çok önemli bir projeye finansman desteği sağlamış olmaktan da gururluyuz. İşbirliğimizin artarak devam etmesini arzu ediyoruz. 30 yıl sonraları hedefliyor ve projelendirilmiş olmanızı takdir ediyoruz” şeklinde konuştu.