Başarı Özel Ödülleri Sahiplerini Buldu

Başarı Özel Ödülleri Sahiplerini Buldu

Tokay ve Tezcan’a Limasol Bankası Motivasyonu

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Başarı Özel Ödülleri, Bedesten’de dün akşam düzenlenen muhteşem bir gala gecesiyle verildi.

Bakanlar, milletvekilleri, banka yönetim ve üst düzey çalışanları ve geniş bir konuk kitlesinin yer aldığı törende ilk konuşmayı yapan Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, tarih boyunca kadının geleceği yaratmada en önemli rollerden birini üstlendiğini belirtti. Kadının sadece evde değil, iş hayatında da varolmayı başardığını ifade eden Kemaler “Limasol’da kurulan Limasol Türk Kooperatif Bankası 75 yıllık geçmişiyle bugün, kadın çalışanların çoğunlukta olduğu bir kurum olarak faaliyet göstermekte ve kadın çalışanlara hak ettikleri değeri vermektedir” diye konuştu.

————–

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Milletvekili Fazilet Özdenefe Kürşat Dünya Kadınlar Günü’nün tarihsel geçmişinden söz etti. Özdenefe Kadınlar Günü’nün ülkemizde de hak ettiği anlamı bulmaya başlayan bir gün olduğuna vurgu yaparak, kadınların, sosyal, politik, ekonomik ve kültürel anlamda önlerinin daha çok açılmasını diledi.

Ulusal Birlik Partisi milletvekili İzlem Gürçağ da kadınların çoğu toplumda ihmal edilen bir konumda olduklarına dikkat çekerek, kadının geliştiği bir toplumda refah, mutluluk ve huzurun da daha fazla olduğunu vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da kadınların bugünlere kolay gelmediğini dile getirerek, bugün de dünyanın pek çok yerinde kadınlara hak ettikleri değerin verilmediğini belirtti. Ülkedeki kadınların pozisyonlarının da istenilen düzeyde olmadığını kaydeden Bakan Gürpınar, bakanlığın, Kadın ve Yerel İşgücü İstihdamı Programına öncelik verdiğini, Toplumsal Cinsiyet Dairesi oluşturulması çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu, Kadına Şiddeti Önleme ve Danışma Merkezi’nin vaad olarak kalmaktan kurtarılıp icraat aşamasına getirildiğini vurguladı.

Ödüller Tokay ve Tezcan’a

Konuşmaların ardından Başarı Özel Ödülü’ne layık görülen Cardplus Genel Müdürü Mine Tokay ile Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Oyuncu ve Yönetmeni Hatice Tezcan’la ilgili röportaj filmleri gösterildi. Filimlerin ardından Banka Ynt.Kr.Bşk. Kemaler kürsüye gelerek Mine Tokay’a ve ardından Hatice Tezcan’a ödüllerini takdim etti.

Mine Tokay, ödül sonrası yaptığı konuşmada gerek çalışma hayatı gerekse iş hayatındaki başarılarında payı bulunduğuna inandığı eşine ve böylesine anlamlı günde kendisini ödülle onurlandıran Limasol Bankası’na yürekten teşekkür etti.

Gecenin son konuşmasını yapan Hatice Tezcan da başarıda en önemli etkenlerin başında iş kadar hayatı, insanları sevmenin bulunduğunu vurguladı. Tezcan ödülün kendisinde unutulmaz bir anı bırakacağına işaret ederek banka yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Tören Tokay ve Tezcan’a ödüllerinin verilmesi ve teşekkür konuşmalarının ardından müzik dinletisi ve kokteyl ile sona erdi.