Bankacılık Akademisinde İlk Eğitim Programı Tamamlandı

Bankacılık Akademisinde İlk Eğitim Programı Tamamlandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Limasol Türk Kooperatif Bankası (LTKB) arasındaki işbirliği protokolü protokolü çerçevesinde geleceğin yöneticilerini yetiştirmeye yönelik gerçekleşen 3 haftalık Limasol Bankacılık Akademi (Limasol Banking Academy) eğitim süreci tamamlandı. DAÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (DAÜ-GİMER) tarafından hazırlanan program çerçevesinde eğitimlerde başarılı olanlara önceki gün Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd.’de gerçekleştirilen törenle sertifikaları takdim edildi.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu sertifika töreninde yaptığı konuşmada, personel eğitiminin son derece önemli olduğunu belirterek KKTC’nin güzide üniversitelerinden DAÜ ile yapmış oldukları işbirliğinden ve ülke finans sektörüne bir ilk yaşatılarak bankacılık akademisini hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını bildirdi.DAÜ’nün değerli akademisyenleri sayesinde çok önemli dersler aldıklarını belirten Yoğurtcuoğlu, kursiyerlere seslenerek kaybedeni olmayan bir eğitim süreci geçirdiklerini, akademik sürecin devam edeceğini, sürecin Limasol bankası yanında ülke finans sektörüne kalifiye işgücü kazandırmada sonsuz yararları olacağına inandıklarını kaydetti.

Sertifika töreninde konuşan DAÜ Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri DAÜ ve Limasol Türk Kooperatif Bankası arasında gerçekleştirilen bu birlikteliğin uzun süre devam edeceğine inandığını belirterek KKTC’nin tek devlet üniversitesi olarak büyük onur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi. Üniversitelerin üç önemli misyonundan bahseden Prof. Dr. Nadiri, bunun eğitim, öğretim ve araştırma ile topluma hizmet olduğunu aktararak DAÜ’nün KKTC’deki değişik sektörlerdeki kurum ve kademelerine hizmet verme noktasında hazır olduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Nadiri, sektörde kalıcı olmanın yolunun kaliteye yatırımdan geçtiğine dikkat çekerek Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd’i eğitime vermekte olduğu özel önemden dolayı tebrik etti.

Katılımcılara sertifikaları Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, Limasol Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtcuoğlu, DAÜ İşletme Bölümü Başkanı ve Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Tümer, Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Üyeleri Haluk Ruhi, Batuhan Halim, Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Özsusuzlu, Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu, DAÜ –SEM Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Nesrin Özataç ve DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü ve DAÜ-SEM Koordinatörü Derviş Ekşiçi tarafından takdim edildi. Sertifika töreni düzenlenen kokteyl ile sona erdi.