Bank of Bakü, Limasol Bankası’nı ziyaret etti

Bank of Bakü, Limasol Bankası’nı ziyaret etti

Avrupa finans sektörü ile işbirliği içerisinde çalışan Azerbaycan’ın deneyimli bankası Bank of Bakü’den üst düzey bir heyet KKTC temasları çerçevesinde Limasol Türk Kooperatif Bankası’nı (LTKB) ziyaret etti.

Limasol Bankası Genel Müdürlük Binasında gerçekleşen toplantıda konuk bankacılara ülkemiz finans sektörü ve Limasol Bankası’nın faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi.

LTKB Merkez Bina Konferans Salonu’nda yapılan sunumların ilkini yönetim kurulu üyesi ve DAÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Tümer yaptı. Tümer, pazarlamanın Bankacılık sektöründeki önemine vurgu yaparken, müşteri memnuniyetini arttırmak için Pazar analizlerinin sıklıkla yapılmasının ve alınacak olan aksiyonların bu çerçevede şekillendirilmesi gerektiğinin önemine de vurgu yaptı.

İkinci bölümde söz alan Limasol Bankası Genel Müdürü İlkin Yoğurtçuoğlu Bankanın ağırlıkla son dönem faaliyetlerini içeren bilgiler aktarırken, banka Yönetim Kurulu üyesi Batuhan Halim ise “ KKTC Bankaları – Sektörün genel durumu hakkında bilgiler aktardı. Toplantı, Genel Müdür Yardımcısı İlker Bahçecioğlu’nun “ KKTC Ekonomik Bilgilendirmesi ”ni konu alan sunumu ve Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler’in iki banka arasında sürdürülebilir işbirliğinin sağlanmasına ilişkin davet içeren konuşmasının ardından birlikte yenen yemek ile sona erdi.