Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda “9 Top” karşılaşmaları başladı.

Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda “9 Top” karşılaşmaları başladı.

“9 Top” ‘a iyi başladık.

Sporcularımız Berk Mehmetçik ile Mehmetali Sözgen, dün oynadıkları iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak yollarına kayıpsız devam ederken, ilk maçını kaybeden Hüseyin Çelikağ, 2.turu bay geçerek 3. tura yükseldi.
Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda “9 Top” karşılaşmaları dün oynanan maçlara başladı.Oynanan ilk karşılaşmalarda Mehmetali Sözgen Norveçli Audun Risan Heimjoe’yu 7-5’lik skor ile geçerken, Berk Mehmetçik de Lüksemburglu bilardocu Brandon Overeem’i 7-1 mağlup etti. Sporcularımızın galibiyetler serisindeki 2.Tur rakipleri ise Norveçli Elkhem Eisajan ile Bosna Hersekli Denil Baboviç oldu. Mehmetali Sözgen rakibi Elkhem Eisajan’ı 7-5 mağlup ederek bir üst tura yükselirken, Berk Mehmetçik de Denil Baboviç karşısında 7-2’lik skor ile rahat bir galibiyet elde ederek adını bir üst tura yazdırdı. Diğer taraftan “Juniors”‘larda mücadele etmekte olan sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise “9 Top”‘taki ilk maçında Hollandalı İvar Saris’e 8-3 mağlup oldu. İkinci turu bay geçen Hüseyin yoluna devam edereken, 3. turdaki maçını bugün oynayacak.

Rakipler belli oldu.Üçüncü turu da geçerek ilk 16 ardından ilk 8’e kalma hesapları yapan sporcularımızın rakipleri de belli oldu. Bugün Kıbrıs saati ile 13:00’da başlayacak karşılaşmalarda Mehmetali Sözgen 2009 Almanya Gençler Şampiyonu Filler Josuha, Berk Mehmetçik ise Rus Andrey Seroshtan ile bir üst tura yükselme mücadelesi yapacak. Bu arada oynadığı ilk maçta Lüksemburg’a 2-1 kaybeden, ardından Belçika’yı 2-1 mağlup eden Genç Bilardo Takımımız geçtiğimiz akşam Macaristan ile oynadıkları karşılaşmayı 2-1 kaybederek takım karşılaşmalarını noktaladılar.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporcuların mücadele ettikleri “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” 6 Ağustos 2011’de sona erecek.