Anneler Evi’ne Limasol Bankası Duyarlılığı

Anneler Evi’ne Limasol Bankası Duyarlılığı

Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin (ÜKD) topluma kazandırdığı Anneler Evi’ne Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan destek geldi.Anneler günü öncesinde Anneler Evi’ni ziyaret eden Limasol Bankası görevlileri, merkezde sürdürülmekte olan kurslara katılan kadınlara, merkez görevlilerine ve ÜKD yöneticilerine çiçek takdim etti.

Verilmekte olan hizmetlere katkıda bulunmak amacıyla Dernek Başkanı Gülden Plümer Küçük’e banka adına bağış çeki takdim eden Halkla İlişkiler ve Reklam Md. Özlem Kavaz Soykan, takdimden önce yaptığı konuşmada, “Limasol Bankası olarak kadınlarımızın kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayan  böylesine anlamlı bir merkezi yaratan ÜKD yöneticilerine ve merkezde hizmet verenlere içten, sıcaki samimi duygularla dayanışma bildirmeye geldiklerini” iletti . Soykan, topluma hizmette 72 yılı geride bırakan Limasol Bankası’nın toplumsal sosyal sorumluluğa özel önem çerçevesinde halka dönük güzel işlere destek olmayı sürdüreceğini de vurguladı.
Etkinlikte konuşan ÜKD Başkanı Gülden P. Küçük, uzun uğraşlar sonucunda 2 yıl önce topluma kazandırdıkları Merkez için bankanın gösterdiği anlamlı duyarlığa dernek adına teşekkür etti. Limasol Bankası’nın duyarlılık ve desteklerinden daha önce başka projeler kapsamında da yararlandıklarına vurgu yapan Küçük, AB yardımı ile aktifitelerini artıran Anneler Evi’nin yeni yıldan bu yana duyarlı kesimlerin yardımlarıyla faaliyet yürüttüğüne de vurgu yaptı.

Lefkoşa Anneler Merkezi nasıl kuruldu ve faaliyetleri nelerdir?

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği toplum dinamiklerine cevap verebilecek şekilde çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Bu çerçevede kadına yönelik, toplum yaşamına, aile gelişmesine katkı yapmak için Lefkoşa Anneler Merkezi projesini hazırlamış ve proje AB tarafından kabul görmüş ve finansı sağlanmıştır. Merkez 2009 yılında faaliyete başlamış 2 yıl AB tarafından finanse edilmiştir.

Merkezin bulunduğu bölgede yaşayan kadınlar devam eden çalışmalara büyük ilgi göstermektedir. Adaptasyona yönelik kurslar; meslek edinme ve çalışma hayatına katkı verecek bilgilendirme kursları verilmekte ve bu kurslara ilgi her geçen gün artmaktadır. Merkezde, dar gelirli kesim de göz önünde bulundurularak küçük bir katkı payı alınarak hizmet verilmektedir. Başka bir geliri olmayan merkez,  sürdürülebilirliği sağlamak için mali destekte bulunabilecek tüm şahıs, kurum ve kuruluşların desteklerinin topluma ve kadınlarımıza çok daha iyi hizmetlerle geri döneceğinin altını çiziyor.