80. yılda hedef Kıbrıs’a özgü 800 yeni ağaç

Limasol Türk Kooperatif Bankası 80. Yılını kutladığı 2019 yılı içerisinde Kıbrıs’a özgü 800 ağaç hedefi ile ağaçlandırmaya katkı sağlamayı hedefiyor.

 

Geçmiş dönemlerde de çevreye ve doğaya özel önem veren, 70. Yılında da bunun bir sembolü olarak bir hatıra ormanı oluşturan Limasol Türk Kooperatif Bankası, 80. Yılında bu çalışmaları bir adım ileriye taşıyarak Kıbrıs’a özgü ağaçlardan oluşan 800 yeni ağaç dikmeyi hedefliyor.

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler “80. Yılda Kıbrıs’a özgü 800 yeni ağaç” projesi ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzde aşırı miktarda karbon salınımının sonucu olarak atmosferde sera gazı yoğunluğu aşırı derecede artmıştır. Bu artışın sonucunda ise iklim değişikliklerine neden olan küresel ısınma meydana gelmiştir. Küresel ısınma sorunu ile mücadelede tek silahımız en önemli karbon tutucu olan ağaçların varlığının artırılmasıdır. Bunun sağlanması için dünya genelinde kesilenden daha fazla miktarda fidan dikimi yani ağaçlandırma çalışması yapılması gerekmektedir. Bizler Limasol Grup ailesi olarak her zaman toplumsal faydayı ön planda tutarak hedefler belirlemekte ve esas faaliyet alanımız yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projeleri de geliştirmekteyiz. 80. Yılımızı coşku ile kutladığımız bu özel yılda da ağaçlamdırmaya katkı sağlayarak kalıcı bir fayda oluşturma hedefi ile yola çıkıyoruz. Bu alanda çalışma yapan uzmanlarla görüşüyoruz. Ayrıca çalışmamıza katkı sağlamak isteyen diğer kurum,kuruluşlar ya da bireylerle de ortak hareket etmekten büyük sevinç duyacağımızı da belirtmek isterim”.

21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan orman haftasında ağaçlandırma çalışmalarına başlanacağını ve yıl boyunca da devam edeceği belirtildi.