74. YILDA COŞKU DOLU KUTLAMA

74. YILDA COŞKU DOLU KUTLAMA

Takvimlerin 9 Haziran  1939’u gösterdiği günde Limasol’da yaşayan Kıbrıslı Türk girişimcinin hayata geçirdiği Limasol Türk Kooperatif Bankası, yine bir 9 Haziran gününde ancak 2013’de tüm çalışanları, eşleri ve çocukları,  bankanın temelinin oluşmasında katkı sağlayanlar ile bir araya geldi.

Esentepe Korineum Golf & Beach Resort tesislerinde aileleriyle birlikte buluşan Limasol Bankası çalışanları, yemekli müzikli ve doğa güzelliğinin buluştuğu ortamda bankanın 74.’ncü kuruluş yılını birlikte kutlarken golf ve tenis sporu derslerine de katılarak  keyifli güne yüksek dinamizmle nokta koydu.

Kuruluş yıldönümüne özel hazırlanan pasta kesimi öncesinde günün anlamına ilişkin konuşmaların ilkini banka  genel müdürü İlkin Yoğutçuoğlu yaptı. Banka’nın son yıllarda yüksek perfomansla, hedefleri aşarak çalıştığına işaret eden Yoğurtçuoğlu, çağdaş bankacılığın tüm dinamiklerine sahip olarak bankacılıkta birçok ilklere imza atan, rekabet ortamında öncü konumda olmayı başaran ve bunun yanında ekonomiye ve devlet hazinesine de ciddi katkılarda bulunan Limasol Bankası çalışanlarının aslında böyle bir doğum günü eğlencesini fazlası ile hak ettiklerini vurguladı.

İkinci konuşmayı yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, geçmişinden güç alarak geleceğe güvenli adımlarla yürüyen Limasol Bankası’nın sektörde öncülük eden bir konuma ulaşmasında çalışkan çalışanlarının büyük rolü bulunduğunu, gelinen aşamada hedefler arasında yer alan en kısa zamanda KKTC’nin tartışmasız yerel finans sektöründe liderliği zirveye taşıyacaklarını kaydetti. Limasol Bankası’nın sosyal, kültürel, sportif hayata projeler bazında katkılar koyarak kamuoyunda sürekli kendinden söz ettirmesinin haklı gururunu birlikte yaşadıklarını anlatan Kemaler, kutlamada yer alan ve banka’nın sürekli güç aldığı köklü geçmişinde unutulmaz emekleri olanların başında gelen eski Yönetim Kurulu Başkanı Avukat  Gözel Halim’in yanına giderek mikrofonu devretti. Güneyden kuzeye göç edişinde, yeni temeli Girne’ye aktarışının sonrasında Ada geneline yayılmasında yaşanan sıkıntıları anlatan Gözel Halim, bankaya güç veren çalışanların geçmişte kalmadan sürekli ileriye bakıp, dayanışma ruhuyla çalışması olduğunu vurguladı. Halim, bugün ulaşılan güçlü ve güvenilir yapıyla geleceğin çok daha güzel olacağına inandığını belirterek alkışlarla konuşmasını tamamladı.

Halim’den mikrofonu aldıktan sonra banka çalışanlarının çocukları ve çalışanlarıyla birlikte 74.’ncü yıl özel pastasını kesen Hüseyin Kemaler, özel günde aralarında olan yönetici  ve  çalışanlara, eşlerine ve çocuklara teşekkür ederek çalışanları sportif aktiviteler ve toplu fotoğraf çekimine davet etti. Sportif aktiviteler arasında yer alan Golf derslerine yoğun katılım sonrası doğaya benzersiz güzellikler katan çiçekler, ağaçlar ve yemyeşil çimenler üzerinde çekilen toplu anı fotoğrafıyla 74. Yıl noktalandı.