70. Yıl Hatıra Ormanına 7000 Fidan Dikildi…

70. Yıl Hatıra Ormanına 7000 Fidan Dikildi..

Limasol Türk Kooperatif Bankası L.T.D.’in 70.yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Hatıra Ormanına 7000 fidan dikildi.

70’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Limasol Türk Kooperatif Bankası, “70. Yıl Hatıra Ormanı”na 7 bin çam, meşe ve sedir fidanı dikti.

Fidanlar, Lefkoşa- Gazimağusa anayolu İnönü kavşağı yakınındaki “Hatıra Ormanı”na banka çalışanları, müşteri ve hissedarları tarafından dikildi.

7 bin fidanın ülke koşullarına uygun çam, meşe ve sedirden oluşmasına özen gösterildi.

Yaklaşık 37 dönüm alan üzerinde yer alan 70’inci yıl ormanına dikilen tüm fidanlar numaralanacak ve müşterilerle çalışanlara numaralı özel “70. Yıl Ormanı Sertifikaları” gönderilecek. Böylece çorak olan Mesarya ovasında, her Limasol Türk Kooperatif Bankası müşterisinin ve çalışanının dikili bir fidanı olacak.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Gözel Halim, fidan dikimi töreninde yaptığı konuşmada Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın 70’inci yıl kutlamalarının, bankanın toplumsal dayanışma ve yardımlaşma misyonuna uygun bir dizi etkinlikle gerçekleştirileceğini belirtti.

Halim şöyle konuştu:

“70’inci yıl ormanı bu misyondan hareketle oluşturuldu. Çünkü insan hayatının devamı ancak ağaçla mümkün olabilir. Adınıza ‘Limasol Türk Kooperatif Bankası 70’inci Yıl Hatıra Ormanı’na dikilen ağaç fidanları, ağaçlandırma bilincinin bir göstergesidir. Ülkemizin geleceğine de bir yatırımdır. Her bir fidan köklerimizin ülkemizde derinleşmesi için size bir armağanımızdır.”

70. yıl hatıra ormanına 7000 fidan dikimi sırasında çekilen görüntüler ;