10×10 Sanatseverleri Buluşturdu

10×10 Sanatseverleri Buluşturdu

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Gökyiğit’in, 100 fotoğraftan oluşan kişisel sergisi ülkenin dört yanından gelen sanatseverleri buluşturdu.   Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği Sergi Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde dün akşam düzenlenen etkinlikle sanat severlerin beğenisine sundu.

Sergi açılışında konuklara hitap eden Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Gökyiğit, 10 yılı aşkın büyük bir tutkuyla fotoğraflarını çektiğini ve 10 ayrı dalda çektiği fotoğrafları sanat severlerle buluşturmak istediğini belirtti. “ Saanata ve sanatçıya her zaman değer veren ve bu projede bana destek olan Limasol Türk Kooperatif Bankası’na müteşekkirim” diyen Gökyiğit, sergi için kendisine moral destek veren ve yardımcı olan dostlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Açılışta konuşan Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin  Kemaler ise  Limasol Bankası’nın kazancının küçük bir kısmı ile toplumsal yararı yüksek olan sponsorluklar sağladığını ve sosyal sorumluluk  projeleri geliştirdiğini belirterek, topluma katkı sağlayacak ciddi projeleri desteklemeye dikkat ettiklerinin altını çizdi.

Geceye katılarak açılış konuşması yapan Meral Akıncı ise, sağ ve sol beyinin birlikte çalışmasının  yaratıcı işlerin ön plana çıkmasına katkı sağladığının altını çizerek, teknolojinin getirilerini doğru kullanan sanatçıların çok başarılı işlere imza attığını da belirtti. “ sergiyi açan fotoğraf sanatçısı Mehmet Gökyiğit yanı sıra bu projeye destek olan Limasol Bankası’na da teşekkür ederiz” diyen Akıncı, bu çalışmaların çoğalmasını temenni ettiğini dile getirdi.

Sergi açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Mehmet Gökyiğit fotoğrafları hakkında bilgi verdi. Gece kokteyl parti ile sonlandı.
10X10 adlı fotoğraf sergisinde, 10 farklı kategoriden 100 fotoğraf sergileniyor
Sergide farklı kategorilerdeki çalışmalarının yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında ödül kazanan fotoğraflar yer alıyor. Sergi 24-28 Kasım 2015 tarihleri arasında mesai saatleri dahilinde Lefkoşa AKM sergi salonunda gezilebilecek.