Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

Bankamız, başarılı bir kooperatif ve ticari banka sentezi yapısı ile 1939’dan beri müşterilerine hizmet vermekten büyük bir onur duymaktadır. Bu hizmet süresi içerisinde Bankamız ekonomik, sosyal ve politik olay ve gelişmelere, doğru zamanda ve doğru şekilde tepki vermiştir. İçinde bulunduğumuz finans dünyasındaki ekonomik, politik ve sosyal gelişmeleri dikkate alan Bankamız, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda vizyonunu belirlemiştir.

Vizyonumuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tartışmasız finans lideri olmaktır.

Finansal hizmet ve ürünlerimizin çeşitlerini arttırmak, güncelleştirmek ve bu şekilde müşterilerimize sunmak, Bankamızın dönemsel bir hedefi olarak değil, devamlı politikası olarak saptanmış ve uygulanmaktadır.

Geniş bir tabana yayılmış müşterilerimize, finansal ürün ve hizmetlerimizin sunulmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan iştiraklerimiz kurulmuştur ve ihtiyaca göre de yenileri hayata geçirilecektir. Bu şirketlerimiz müşterilerimize sürekli kazanç getiren finansal enstrümanları sağlamak yanında, yatırımcılara da karlı bir yatırım fırsatı sunmaktadır.

Bankamız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde meydana gelen tüm olumlu veya olumuz ekonomik olaylarda müşterilerinin menfaatlerini daima güvence altına almayı başarmıştır. Ancak ülke ekonomisinin kalkınmasında, bir kurumun iyi olmasının tek başına yeterli olmayacağının ve bütün ekonominin refaha ulaşmasının gerektiğinin bilincindeyiz. Bu noktadan hareketle, ekonomimizi koruyacak ve ekonomimizi büyütecek her türlü mücadeleye destek veriyoruz. Bu konuda kendi bünyemizde elimizden geleni yapmaktayız. Mevduatlarımızı yatırımlara kanalize etme faaliyetlerimiz, misyonumuzun en önemli merhalesini meydana getirmektedir.

Hedeflerimize ulaşmak için yoğun ve özverili çalışan personelimize, bize güvenen bizimle birlikte olan hissedarlarımıza, müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Bizler, 80 Yıllık köklü geçmişimizden aldığımız güçle, güvenli bir gelecek yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Geçmişten geleceğe, daha nice 80 yılları kutlamayı dilerim.
Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Her Şey Sizin İçin, İsteyin Yeter

Hüseyin KEMALER
Yönetim Kurulu Başkanı

 

YÖNETİM KURULU

Hüseyin Kemaler   Başkan
Ekrem BODAMYALIZADE   Üye
Mehmet Bahtiyar TOLON   Üye
Halil İbrahim ÖZCİHANGİRLİ   İç Sistemlerden Sorumlu Üye
İlkin Yoğurtcuoğlu   Üye / Genel Müdür