Basında Biz

Yeni Yılın İlk Teknolojisi

Yeni yılın ilk teknoloji hamlesi Limasol Türk Kooperatif Bankası’ndan geldi. Kıbrıs’ın en köklü özel bankası olan 71 yıllık Limasol Türk Kooperatif Bankası, üstün bir teknoloji hamlesiyle fatura ödemelerinde yepyeni bir dönem başlattı. Limasol Türk Kooperatif Bankası, devreye aldığı “Hızlı Fatura Ödeme Noktaları” ile kamu, belediye veya özel sektör faturasını ülke genelindeki ödeme noktalarından tahsil etmeye başladı. Haftanın her günü, günün her saati ülke genelindeki onlarca farklı noktada hizmet veren “Hızlı Fatura Ödeme Noktaları” ile “Açık Vezne” yaratan sistem, fatura mükelleflerinin vezne kuyruğuna girmesinin, zaman kaybetmesinin ve sıra beklemesinin önüne geçiyor. Ayrıca klasik bankacılık hizmetlerinden farklı olarak sistemden yararlanmak için mutlaka banka müşterisi olmaya da gerek yok.

“Öde faturanı, akıllıca kullan zamanı”

Vezneler size uyacak

Fatura mükellefleri, kurum veznelerinin veya banka gişelerinin açık olup olmadığını artık dikkate almak zorunda kalmayacak. Tüketiciler, kendilerine uyan herhangi bir saat, istedikleri herhengi bir noktadan faturalarını özgürce ödeyebilecek. Yeni sistem sayesinde kimse vezne saatlerine uymak zorunda kalmayacak; veznelerin birçoğu 7 gün 24 saat açık olacak. Limasol Türk Kooperatif Bankası yetkilileri, “Hızlı Fatura Ödeme Noktaları” ile KKTC’nin teknoloji altyapısına önemli bir katkı yapılması yanında fatura ödemelerinde yeni bir çağın başladığını belirterek, “Çağımız, tüketici odaklı hizmet felsefesine dayanıyor. Bu vizyonla, adeta bir tutsaklığa dönüşen fatura ödeme işini, vezne saatlerine uyma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, tüketicilerimizin gündelik hayatlarındaki ritimlerini bozmadan kendilerine uyan veznelerden ödeme yapmalarına yarayan bu alt yapı sayesinde özgür fatura dönemini başlattık” değerlendirmesini yaptı.

Bütün vezneler birleşti!

KKTC genelindeki belediye faturalarının, su, elektrik, telefon ve digital platform faturalarının son derece güvenilir bir teknolojik altyapı ile ödenebilmesinin, ülke ekonomisine önemli bir katkı yapacağını belirten banka yetkilileri, “Hızlı Fatura Ödeme Noktaları”nın, ülkedeki bütün vezneleri birleştirdiğine dikkati çekti. Sistemin klasik bankacılık hizmetleri arasında yer alan otomatik ödeme veya internet üzerinden ödeme yapma yöntemlerinden en büyük farkı, hangi banka müşterisi olursa olun, özgürce sistemden yararlanabilmesi.