Limasol Sigorta, “Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı”na katıldı.

Limasol Sigorta; Türkiye Sigorta Birliği, sigorta sektörünün gelecek stratejisini belirlemek amacıyla düzenlenen “Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı”na katıldı

Limasol Sigorta; Türkiye Sigorta Birliği (TSB) sigorta ve emeklilik sektörünün büyütülmesi için gelecek beş yıllık stratejilerini belirlemeyi hedeflediği Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı’nda yer aldı.

Türkiye Sigorta Birliği tarafından İstanbul’da Conrad Bosphorus otelde düzenlenen ve iki oturumda gerçekleşen çalıştaya Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker katıldı.

Türkiye Sigorta Birliği tarafından orta ve uzun vadeli stratejilerin belirleneceği ve başlıca konu başlıkları altında Digitalleşme,Yapay Zeka, Block chain,Siber Riskler ve Küresel İklim Değişikliklerinin ve daha birçok konu başlığının Sigorta Sektörüne Etkilerinin konuşulduğu “Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı” yurtdışından, konularında isim yapmış uluslararası uzmanların da konuşmacı olarak katıldığı çalıştayda teknolojik gelişmelerin sigorta ve emeklilik sektörlerini nasıl etkilediği, son gelişmeler ile global sigorta ve emeklilik piyasalarındaki aktörlerin uygulamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Limasol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler; “Limasol Sigorta, büyük hissedar yapısı ile her zaman ve her konuda lider olmak için çalışmaktadır. Liderlik anlayışı sadece en büyük veya en çok prim üreten sigorta şirketi olma anlamında değildir. KKTC sigortacılık sektörüne kazandırdığımız yeniliklerle ve öncü girişimlerle; hasar ödememizdeki süratimizle, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmakla ve bu tarz yenilikleri yakından takipleyerek daha iyi hizmet vermeye devam edeceğiz diye sözlerini tamamladı”.

Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ise “21 Yıldır halkımıza en iyi şekilde hizmet veren Limasol Sigorta; ilerici ve vizyonel yapı ile hareket etmektedir. Bu yüzden Türkiye Sigorta Birliği’nin Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı’nda sektöre dair güncel konuların anlatımını dinlemekten memnuniyet duyuyoruz”dedi.