Genel Müdür Mesajı

Genel Müdür İlkin Yoğurtcuoğlu

Değerli hissedarlarımız ve kıymetli müşterilerimiz.

Günümüzün gerektirdiği yenilikleri takip eden değil, bizzat gerçekleştiren ve ülkemizin en önemli finansal kuruluşlarından birisi olan Limasol Türk Kooperatif Bankası KKTC’nin finans lideri olma vizyonu, köklü bir geçmişe sahip olmanın verdiği tecrübe ve misyoner yapısı ile 80. Yılında da fark yaratan projelere imza atmaya devam ederken ülke içinde heyecan verici yenilikleri gündeme taşıyor.

Global finansal krizden çıkış yolu arayışlarının devam ettiği ve krizin etkilerinin gelişmekte olan ülkelerde daha fazla hissedildiği bu dönemlerde Limasol Bankası tüm olumsuzluklara rağmen tasarrufların yatırıma dönüştürülmesindeki öncü görevini sürdürmüş ve kesintisiz büyümesini kontrollü bir şekilde devam ettirmiştir.

İstikrarlı büyüme, müşteri memnuniyeti ve sürdürülebilir karlılık düşüncemiz üzerine inşa ettiğimiz stratejimizle, KKTC ekonomisinin kalkınmasındaki görev sorumluluklarının gereklerini özenle yerine getirmeye çalışmakta olan bankamız, fizibilitesi olumlu çıkan bölgelere açmış olduğu 15 şubesi ve 250’yi aşkın personeliyle halkımıza hizmet vermektedir.

Çağdaş bankacılık uygulamalarını Kooperatifçilik ruhuyla sentezleyen Limasol Bankası, büyürken Sosyal Sorumluluk projelerini de fazlasıyla önemsemekte ve 2011 yılında bir ilk olarak kar amacı gütmeden hayata geçirilen Limasol Sosyal Sorumluluk Co’nun çevre, kültür, sanat, spor ve sağlık alanlarındaki faaliyetlerine hızla ivme kazandırıp ülkemiz genelinde olabildiğince beğeni topladığını görmenin onurunu yaşamaktayız.

Öte yandan tüketici ve yatırımcı tercihlerinin doğurduğu yeni ihtiyaçlar ve buna göre geliştirilen finansal ürünler, yapısal ihtiyaçlar ve buna göre gereksinimini de beraberinde getirmekte ve bu nedenle KKTC finans sektörünün yeniden yapılandırılması çalışmaları kapsamında bankamız tarafından da gerekli düzenlemeler hayata geçirilmektedir. Core Bankacılık programının iyileştirilmesi, İç kontrol sisteminin etkinliğinin arttırılması, Varlık yönetiminin daha etkin kılınması, geleceğin yöneticilerinin yetiştirilmesine yönelik olarak hayata geçirilen MT Programları ve Limasol Bankacılık Akademisi bu farkındalık ile hayata geçirdiğimiz önemli uygulamalarımızdandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, köklü geçmişimizi güvenli geleceğe taşıyabilme yolculuğumuzda bizlere verdikleri destekten dolayı, başta Yönetim Kurulumuza, değerli hissedarlarımıza ve bizlere her zaman güven duyan saygıdeğer müşterilerimize teşekkürlerimi sunar, bu vesileyle başarımızın temelini oluşturan kıymetli çalışma arkadaşlarımı tebrik ederim.

İlkin Yoğurtcuoğlu
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi